Bugun...8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ANITPARK’TA KUTLANDI

Tarih: 08-03-2019 17:20:31 + -


Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtpark’ta bir tören gerçekleştirdi


8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ANITPARK’TA KUTLANDI

Anıtpark'ta gerçekleştirilen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Başkan Adayları, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve kadınlar meclisi üyeleri, Gölcük Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program kadınlara çiçek takdim edilmesi, akabinde Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayıp, protokol konuşmalarıyla devam etti.

SİZLERLE 15 YILDIR BERABER ÇALIŞIYORUM

Başkan Ellibeş günün anlam ve önemini belirttiği konuşmada "Hayat arkadaşı, iş arkadaşı, anne, toplumun temel taşı sizlersiniz. Bizler de sizlerle beraber yaşamanın, asgari müştereklerde buluşmanın çarelerini arayan insanlarız. Özetle şunu ifade etmek istiyorum. Gölcük özelinde bu mükemmeliyet, doruğa çıkmış durumda. Burada Gölcük’ün bir özeti var. Tüm hanımları temsil eden hanımefendiler burada. Bu birlikteliği sağlayan Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi’mize, başkanımıza, yönetimine ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerle 15 yıldır beraber çalışıyorum. Bir belediye başkanı olarak değil, bir arkadaşınız olmanın gayreti içerisinde oldum" dedi.

GÖLCÜK’TE BAŞARIYI HEP BİRLİKTE SAĞLADIK

Başkan Ellibeş konuşmasının devamında “Sizlerle, gittiğim her şehirde onur ve gurur duydum. Oradaki çalışmaları gördüğümde sizin samimi gayret ve çabalarının onların çok daha üstünde olduğunu gördükçe heyecanım arttı. Hepinizden Allah razı olsun, hakkınızı helal edin. Bundan sonraki yaşantımızda da biriz, Gölcük’teyiz. Sizlerden ricam, bu birlikteliğinizi bozmayın. Bu çatıya siyaseti sokmadınız, bundan sonra da sokmayacağınıza inanıyorum. Farklı siyasi partilere mensup düşünce içerisinde olan kadınlarımız, Gölcük’te başarıyı sağladı. Hiçbir huzursuzluk yaşamadan bir ve beraber çalıştınız. Kadınlar, çocuklar, torunlarımız, Gölcük’ümüzün gelişmesi için çalıştınız. Siyaset bizi ayıran bir husus olmadı, olmamalı da zaten. Türkiye Cumhuriyeti banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediye ettiği en önemli değerlerden biri de Cumhuriyettir. Bu rejimin olmazsa olmazı da siyasetçiler ve partilerdir. Bugün üç belediye başkan arkadaşımızı da burada görüyorum. Onlar büyük bir fedakarlık göstererek bu büyük sorumluluğa gönüllü olarak talip oldular. Yolları açık olsun. Allah sizleri nice huzurlu ve mutlu yıllara birlikte getirsin” şeklinde sözlerini tamamladı.

KADIN, TOPLUMUN EN ETKİLİ, YÖNLENDİRİCİ, BİRLEŞTİRİCİ VE KORUYUCU UNSURUDUR

Gölcük Kent Konseyi Başkan Şentürk "Bugün dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının dile getirilip tartışıldığı bir gün. Kadın, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Modern Türkiye’mizin inşasında kadınımızın ayrı bir yeri vardır. Bugün kadınlarımız, Cumhuriyet kazanımları sayesinde hayatın her alanında yer almakla birlikte hak ettikleri seviyede olduğunu söyleyemeyiz. Kadınlarımızın tüm dünyada olduğu gibi çözülmesi gereken birçok sorunları var. Kadınların her alanda eşit olarak yer alması, aslında sosyal adaletin de bir gereğidir. Bu sadece kadınları değil, tüm toplumu ilgilendiren bir konudur. Bu konuda hepimize ayrı ayrı görevler de düşmektedir. Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi’miz, ilgili sivil toplum kuruluşları ile birlikte çok güzel çalışmalar yapmaktadır. Kendilerini tebrik ediyorum. Ben bir kez daha kadınlarımızın gününü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

KADIN HAKLARI ZAMAN GEÇTİKÇE GENİŞLİYOR

Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı yaptığı konuşmada "Şüphesiz ki dünyanın var oluşundan bu yana kadınların her gelişmede önemli katkıları vardır. Atatürk, kadınlar için şu cümleyi söylemiştir: Şuna inanmak lazımdır ki dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Bu söz, kadının önemini en iyi şekilde anlatmaktadır. Kadın, yaşayan bir toplumun, bir milletin en temel öğelerinden biridir. Kadınsız bir siyaset, yönetim ve demokrasi, sadece kadınlar değil bütün toplum için bir eksiklik olacaktır. Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Bizler de Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın dünyasına ışık tutup onlara her alanda destek olma gayretindeyiz. Yaşamın her alanında emek harcayan, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, şefkatin, zarafetin ve nezaketin sembolü olan kadınlarımız, fedakarlığın sembolü olan şehit anneleri ve eşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Gölcük Kent Konseyi olarak en içten bir şekilde kutluyorum" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Ellibeş ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Şentürk, kadınlara çiçek verdi.
Bu haber 207 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÖLCÜK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • HABER RESİMLERİ
  HABER RESİMLERİ
 • TV ÇEKİMLERİMİZDEN KARELER
  TV ÇEKİMLERİMİZDEN KARELER
 • GÖLCÜKSPOR
  GÖLCÜKSPOR
 • Eski Gölcük
  Eski Gölcük
 1. HABER RESİMLERİ
 2. TV ÇEKİMLERİMİZDEN KARELER
 3. GÖLCÜKSPOR
 4. Eski Gölcük
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • BAŞKAN SEZER BASINA İFTAR VERDİ
  BAŞKAN SEZER BASINA İFTAR VERDİ
 • GÖLCÜK BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI
  GÖLCÜK BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI
 • Gölcükspor Serik Belediyespor
  Gölcükspor Serik Belediyespor
 • ALİ BEYKOZ MAÇ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI
  ALİ BEYKOZ MAÇ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI
 • Kavaklı Harb-İş Kupalarını Aldılar
  Kavaklı Harb-İş Kupalarını Aldılar
 • Başkan Ali Yıldırım Sezer Başkanlığını Ece Sevil'e Devretti
  Başkan Ali Yıldırım Sezer Başkanlığını Ece Sevil'e Devretti
 1. BAŞKAN SEZER BASINA İFTAR VERDİ
 2. GÖLCÜK BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI
 3. Gölcükspor Serik Belediyespor
 4. ALİ BEYKOZ MAÇ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI
 5. Kavaklı Harb-İş Kupalarını Aldılar
 6. Başkan Ali Yıldırım Sezer Başkanlığını Ece Sevil'e Devretti
VİDEO GALERİ
YUKARI